Načítání obsahu...
O nás
Massag a. s.Massag a. s.

O nás

Kdo jsme

Společnost Massag a.s., sídlící v Bílovci byla založena v roce 1828 vídeňským podnikatelem Mathiasem Salcherem. V roce 1856 byla firma přejmenována na Massag a pod touto obchodní značkou podniká více jak 140 let.
Kdo jsme

Historie

Společnost byla v Bílovci založena už v roce 1828 vídeňským podnikatelem Mathiasem Salcherem, název Massag, se kterým se později proslavila po celém světě, ale přijala až v roce 1856. Společnost vyrostla na výrobě knoflíků, které byly ve své době vyhlášené, a to hlavně ve Spojených státech. Důležitým mezníkem v existenci Massagu bylo znárodnění v roce 1945, kdy zároveň začal fungovat pod vedením národního podniku Koh-i-noor Praha. Závod v Bílovci také převzal název Koh-i-noor, ale obchodní značka Massag zůstala zachována. Pamětníci si jistě vybaví, že k typickým výrobkům patřilo lyžařské vázání nebo psací pera. Nosným pilířem výroby však už od počátku bylo zpracování kovů a lisování. Když se u nás (jmenovitě v Mladé Boleslavi) ve druhé polovině minulého století začal rozvíjet automobilový průmysl, společnost se začala věnovat i tomuto odvětví – lisovala a sestavovala součástky do aut (např. zrcátka nebo popelníky v automobilech Škoda Favorit byly právě z Massagu). Massag, a.s., se věnuje třem hlavním činnostem: Prvním odvětvím výroby je, jak my říkáme, oblast klasika. To je oblast, s níž pan Salcher začal - výroba stovek druhů drobných součástek zejména pro kožedělný a textilní průmysl. Ať už jsou to očka do bot, kalhotové háčky, přezky k hodinkám nebo speciální spirálové háčky na upevnění dětských houpaček – to všechno vyrábí divize klasika. Další divizí je oblast povrchových úprav. Společnost Massag, a.s., pro zpracování vlastních kovových výrobků i pro externí zákazníky provádí galvanické zinkování, galvanické niklování, povrchovou úpravu pomědění, cínování, galvanické pokovování Zn/Ni, mokré lakování Třetí oblastí, jíž se věnujeme, je výroba logistických prostředků. Vyrábíme širokou škálu manipulačních prostředků, od malých dvoukoláčků pro zahradníky a kutily, až po vychystávací pojízdné klece pro obchodní řetězce a logistická centra, těžké palety pro strojírenský průmysl atd. Ve všech uvedených oblastech nabízíme kromě výroby také vývoj a poradenství.

Založení společnosti

Společnost Massag a.s., sídlící v Bílovci byla založena v roce 1828 vídeňským podnikatelem Mathiasem Salcherem.

Založení společnosti
1828
Založení společnosti

Přejmenování společnosti

V roce 1856 byla firma přejmenována na Massag.

Přejmenování společnosti
1856
Přejmenování společnosti

Rozšíření výroby

Od 1953 se výrobní program zužuje převážně na výrobu drobného kovového zboží, které dosahuje až 70% objemu a zahajuje se výroba psacích per. Následně se výrobní program rozšiřuje o výrobu botových kroužků, háčků, kování pro koženou galanterii, slévárenské podpěrky, klíčové kroužky, nacpavače dýmek, kufrové kování, trubkové nýty apod. V druhé polovině 20. století se rozvíjí i výroba autopříslušenství a dílů pro osobní vozy.

Rozšíření výroby
1953
Rozšíření výroby

Privatizace

Privatizace proběhla kupónovou metodou.

Privatizace
1992
Privatizace

Nová investice

V letech 1993 – 1995 proběhla rozsáhlá investice do nového komplexu povrchových úprav včetně neutralizace odpadních vod.

Nová investice
1995
Nová investice

Změna vlastníka

Přechod vlastnictví Massag z Union banky soukromým investorům.

Změna vlastníka
1999
Změna vlastníka

Handling

Zahájení výroby v sektoru Handling equipment.

Handling
2006
Handling

Autopříslušenství

V letech 2004 – 2007  jsme se začali zabývat oblastí autopříslušenství.

Autopříslušenství
2007
Autopříslušenství

Štěpení společnosti

Společnost rozdělena

Štěpení společnosti
2008
Štěpení společnosti

Nový vlastník

Změna majoritního vlastníka společnosti.

Nový vlastník
2016
Nový vlastník