Načítání obsahu...
Blog
Massag a. s. Massag a. s.

Blog

Kde se využívají kovové palety

Ve strojírenství se můžete setkat s celou řadou zajímavých materiálů a prvků, které se následovně různě využívají a zpracovávají. Setkat se můžete například s kovovými paletami, které jsou velice pevným, odolným a zároveň také velice stabilním materiálem, který je vhodný jak pro přepravu, tak manipulaci s díly. Mnohé firmy je vřele doporučují, pakliže potřebujete s díly manipulovat nebo díly přepravovat, jsou opravdu efektivní, zefektivní dokonce i skladování věcí.

Co to jsou kovové palety?

Z logiky věci vyplývá, že kovové palety jsou palety vyrobené z kovu čili z vysoce odolného a pevného materiálu. Mnohdy se setkáte s takzvaným ohradovými paletami, kdy jedna stěna nebo alespoň její část je sklopená, a to z důvodu lepší dostupnosti.

Kovové palety a jejich výhody

Kovové palety se hojně využívají především z důvodu jejich výhod. Už byla zmíněna jejich skvělá pevnost a také dokonalá odolnost konstrukce. Nezmínili jsme však dlouhou životnost kovových palet nebo snadnou manipulaci s nimi. Kovové palety také mají vysokou nosnost nebo případně dobrou stohovatelnost. Jak již bylo zmíněno, jsou vhodné hlavně pro pro přepravu a uskladnění věcí, respektive skladování věcí.

Kde se kovové palety využívají, jaké je jejich využití?

Kovové palety mají vícero využití. Jsou určené především do provozů, kde jsou kladeny opravdu velké nároky na odolnost a i výdrž palet. Jelikož jsou kovové palety odolné a pevné, jsou tedy ideálním materiálem do provozu. V provozu se využívají především ke zmiňované manipulaci se zbožím a různými výrobky nebo materiálem.

S kovovými paletami se však hojně setkáte také v automobilovém průmyslu, kde se využívají hlavně pro převoz nejrůznějších dílů, k nimž patří třeba karoserie, podvozky nebo interiérové či exteriérové díly vozidel. Proto se jim často říká také automotive palety.

Využívány jsou také v logistice hned několika odvětví, k nimž patří textilní průmysl, sklářský průmysl, také se hojně využívají ve slévárenství, ve stavebnictví nebo v potravinářském průmyslu, případně v zemědělství nebo v podobných odvětvích české či zahraniční ekonomiky.

Kupodivu se mohou kovové prvky využít i v domácím prostředí. Abychom byli konkrétní, využívají se především pro uskladnění věcí v garáži nebo třeba ke skladování věcí v dílně či při přepravě věcí vozidlem.

Kovové palety a jejich druhy

Jelikož jsou kovové palety hojně využívané, vyplatí se znát i jejich druhy. Na trhu totiž bývají k dostání v nejrůznějších provedeních. Dnes se dokonce dají navrhnout i na míru podle zákazníkových potřeb.

Obecně se však setkáme s paletami s označením VW 111, které mají poměrně vysokou nosnost, a s velkými či malými paletami s nižší nosností zhruba do jedné tuny, které jsou k dostání v mnoha rozměrech. Menší mají nosnost samozřejmě nižší, a to kolem čtyřiceti kilogramů.

Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  
Kovové palety najdou využití v mnoha odvětvích

Kovové palety najdou využití v mnoha odvětvích

Při skladování materiálu nebo při jeho manipulaci se ocení mít řadu pomocníků. Těmito pomocníky máme na mysli především kovové palety, které jsou nejen pevným, ale zároveň také odolným a stabilním obalem, který je určen pro přepravu a dále tak pro manipulaci nejen s materiálem, ale tak s díly, součástkami, zbožím či dalším. Kovové palety tak jsou efektivním pomocníkem nejen ve skladech, ale také v expedici nebo v dílnách či truhlárnách.

Kovové palety se dnes využívají v celé spoustě odvětví. Tomu se nemůžeme divit, vždyť se pyšní celou řadou výhod. Jak již bylo zmíněno, jsou ideální pro přepravu věcí, stejně tak na uskladnění věcí. Jejich další výhodou je dlouhá životnost a pevnost odolné konstrukce. S kovovými paletami se velice snadno manipuluje, jejich nosnost je poměrně vysoká.

Kovové palety bývají velice často ohradové

Pokud mluvíme o kovových paletách, mluvíme o paletách, které jsou vyrobené z kovu čili z vysoce odolného a taktéž pevného materiálu. Ve většině případů se setkáte s takzvanými ohradovými paletami. Ohradové palety mají zpravidla vyšší jednu stěnu, ta bývá sklopná. Do kovových palet se tak rázem snadněji dostanete.

V současné době se kovové palety využívají především v provozech, kde jsou kladeny vysoké nároky na odolnost a taktéž pevnost palet. Při přesunu, přepravě nebo manipulaci se zbožím musí být na palety stoprocentní spolehnutí.

Využití najdou například v automobilovém průmyslu

Obecně lze říct, že využití najdou kovové palety například v automobilovém průmyslu, kde se využívají především k přesunu jednotlivých dílů, jako jsou karoserie, také exteriérové díly a kromě toho také podvozky nebo interiérové díly. Využití najdou kovové palety i ve stavebnictví, kde jsou používány pro převoz stavebního materiálu, a také ve slévárenství.

Kovové palety najdou využití taktéž v zemědělském průmyslu, ve sklářském průmyslu nebo v textilním odvětví. Taktéž je lze využívat v potravinářském průmyslu nebo si je každý člověk může přinést do garáže pro uskladnění věcí. Někdy je nutné si nechat vyrobit speciální kovové palety na míru pro konkrétní využití.

Odborné vzdělávání zaměstnanců MASSAG, a.s.
Chytré triky, které využijete v interní logistice

Chytré triky, které využijete v interní logistice

Každý výrobní podnik potřebuje ke svému správnému, fungujícímu a bezproblémovému chodu interní logistiku. Jenže i logistika je něco, co se neustále posouvá, vyvíjí, co se modernizuje. Pokud chcete být stále moderním podnikem, měli byste interní logistiku trochu vylepšit. Pomoct vám s tím mohou chytré triky, díky kterým budete mít nejen skvěle proškolené zaměstnance, ale také díky nim budete vědět o všech logistických tocích.

Ať pracovníci podstoupí tréninkový program

Školit zaměstnance je ze zákona povinné, ale takové školení se týká především bezpečnosti práce na pracovišti a případně požární ochrany. Další školení jsou už na samotných zaměstnavatelích. Zatímco někteří nechtějí utrácet za tréninkové programy, jiní jsou tréninkovým programům naprosto otevření. A právě ti druzí dělají dobře. Pracovníci logistiky se musí řádně proškolit a trénovat, aby zjistili, jak práci v logistice dělat rychleji, efektivněji a jak se zbytečně nezdržovat.

V rámci tréninkových programů, které se konají pro pracovníky logistiky, se zaměstnanci seznámí nejen se základními kroky (jako je například vyskladnění do výroby), ale také dojde k rozšíření jejich znalostí v reálném provozu. Rozšíření jejich znalostí je nezbytné pro podnik, jelikož systémy (i ty logistické) se neustále vyvíjí a rozvíjí.

Používejte logistické pomůcky

Jak již bylo zmíněno, i logistika se neustále posouvá a jde kupředu. To znamená, že je třeba jít s ní stejným krokem, pakliže chcete uspět. Využívejte proto logistické pomůcky, kterých je nyní k dispozici celá řada. Takovou logistickou pomůckou je například logistická kalkulačka, která pomůže při chápání logistických nákladů. Pomocníkem bude i logistické pravítko, které je praktickým nástrojem, jenž pomáhá snadno identifikovat omezení nového produktu. Dále klasika jako přepravní vozíky, palety a jiné manipulační techniky.

Vizualizační nástroje jsou také skvělým pomocníkem v každé interní logistice. Takzvaná vizualizace je velice jednoduchá, leč velmi účinná. Stejně tak je efektivním pomocníkem automatizace, která by měla vstoupit do každého moderního podniku. Automatické systémy dokážou usnadnit práci, také ji dokážou zrychlit, což se projeví na rychlém fungování podniku.

Odborné vzdělávání zaměstnanců MASSAG, a.s.